Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu

Günümüzde eğitim bir ülkenin geleceğini belirlemede büyük rol oynuyor. Sağlık, ekonomi, güvenlik ve bilimin altyapısının güçlü olması ancak kuvvetli ve verimli bir eğitim sistemiyle mümkün. Bu nedenle eğitim düzeyimizi ileri taşımak adına her gün yeni öneriler ve çalışmalar ile tanışıyoruz.

Eğitim koçluğu eğitim sektörü çalışanlarına ve hatta anne babalara çocuklarının akademik performansına olumlu katkı yapacak sistematik yöntem ve yaklaşımları hedefliyor. Uzmanlar okul yöneticilerine, öğretmenlere ve ebeveynlere çocuklarımızın gelişiminde tahmin edilenden çok daha önemli rol oynayabilir inancıyla yola çıkan bir anlayışa sahip eğitim koçluğunu şiddetle tavsiye ediyor.

Diğer adı öğrenci koçluğu olan eğitim koçluğu kazan kazan prensibine dayanan bir destek hizmetidir. Eğitimde koçluk öğrenciler için bir şeyleri yapmak değil yapılması gerekenleri nasıl yapacakları konusunda rehberlik etmektir. Bu hizmeti veren kişiler genel psikoloji, pedagoji ve bu yaklaşıma özel geliştirilmiş yönlendirme yöntemleri konusunda mutlaka uzmanlardan eğitim almalıdır.

 ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

0 yorum "Eğitim Koçluğu"

    Mesaj At

    İLERİ EĞİTİM BİR TC. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI AR-GE PROJESİ ÜRÜNÜDÜR

    DESTEK HATTI: 0530 071 07 22

    Sertifika Sorgulama

    © 2015 ileriegitim.com. Tüm Hakları Saklıdır.