Doğum Koçluğu Sertifika Programı

Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir kariyer edinmek isteyen ve CV’sini güçlendirmek isteyenler için hazırlanmış profesyonel koçluk eğitimidir.

Bu eğitinde sertifikasyon İleri Eğitim Merkezimiz tarafından yapılmaktadır.


 
DESTEK HATTI: 0530 071 07 22
     

İleri Eğitim

Herkes için her yerde

Doğum Koçluğu Sertifika Programı

Doğum Koçluğu Sertifika Programına katılarak yüksek gelirli kariyer kapılarını aralayın

Kurs Hakkında

Kurs Süresi: 45 Gün
Kurs Ücreti: 1850
Kurs Saati: 90
Kurs Kategorisi: Sertifikalı Mesleki ve Uzmanlık Eğitim Programı
Ödeme Türü: EFT, Havale, Kredi Kartı

Kurs Formatı

Eğitim uzaktan eğitim formatında kayıtlı kurs paketi olarak sunulmaktadır. Kayıt ardından 20 dk içinde aktif olur. Ondan sonra istediğiniz zaman istediğiniz cihazdan erişip tamamlayabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Eğitimin Formatı nedir?

Eğitim uzaktan eğitim formatındadır. Kayıtlı kurs paketi şeklinde sunulmaktadır.

Ne zaman katılabilirim?

Hemen şimdi katılabilir ve dersleri almaya başlayabilirsiniz.

Derslerin belli saatleri var mı?

Hayır. Dersleri istediğiniz zaman izleye bilirsiniz.

Cepten veya tabletten izleme imkânı var mı?

Dersler tüm cihazlardan takip edilebilir.

Dersleri İzleme sınırı var mı?

Hayır. Dersleri dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Sınav Formatı nedir?

Çoktan seçmelidir (Test formatındadır)

Sertifika sınavına kaç kere girme hakkım var?

Sertifika sınavına 3 kere girme hakkınız var. 3 hakkınızda da başarısız olursanız kurs ücretsiz olarak tekrar açılır ve kurs tekrarı ardından 3 hak daha tanınır.

Eğitimi belirtilen süreden önce tamamlarsam sertifikayı daha önce alabilir miyim?

Evet. Eğitimi daha kısa sürede tamamlama imkânınız var. Tamamladığımız an sertifikasyon süreci başlar.

Sertifikasyon

Bu eğitinde sertifikasyon İleri Eğitim Merkezimiz tarafından yapılmaktadır.

Ne zaman katılabilirim?

Hemen şimdi katılabilir ve dersleri almaya başlayabilirsiniz.

Nasıl kayıt olurum?

Öncelikle siteye üye olmalısınız. Katılmak istediğiniz kursun sayfasında bilgisayarda sağ üstte, mobil cihazlarda aşağı da “ilgili kurslar” altında yer alan mavi “KURSA KATIL” butonuna tıklayarak ödeme sayfasına gidersiniz. Bu sayfada ödeme işleminin tamamlanması ardından başvurunuz yönetici onayına gider. 20 dakika içinde kursunuz açılır.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Kredi kartıyla veya EFT/havale yoluyla ödeme yapabilirsiniz.

Taksit yapılabiliyor mu?

Evet. Kredi kartıyla ödemede 12 taksite kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

Örnek Dersler

Prof. Dr. Hülya Okumuş

Doç. Dr. Merlinda Aluş Tokat

Öğr. Gör. Dr. Özlem Çiçek

Eğitmenler

Prof. Dr. Hülya Okumuş

Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu 1975 mezunudur. 1985 yılında Ege Üniversitesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doktorasını tamamladı. 1987-1989 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde doğum hemşireliği alanında incelemelerde bulundu ve gözlemci olarak Lamaze sınıflarına katıldı. 1994‐2012 yılarında Dokuz Eylül Hemşirelik Fakültesinde Doğum ve Kadın Hastalıkları AD başkanı olarak görev yaptı. 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ‘’Doğuma Hazırlık Sınıfı’’ kurdu ve halen ekibi ile birlikte ‘’Doğuma Hazırlık Sınıflarını’’ başarı ile yürütmektedir. Kurucusu olduğu bu sınıflarda 300’e yakın gebenin ve 2003 yılından beri Doğuma Hazırlık Sınıfı kurmayı düşünen 311 eğiticinin eğitilmesinde görev almıştır. 2009 yılında HypnoBirthing Sertifikası almıştır. 2012 yılında ‘’Uluslararası katılımlı 1. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ne ve 2015 yılında ise ‘’Uluslararası Katılımlı 2. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ne başkanlık yapmıştır. 2012 yılında emekli olup 2016 yılında tekrar aynı kuruma dönüp görevine devam etti. ‘’Anne Babalar İçin Doğuma Hazırlık’’ ve ‘’Anne Baba Adayları İçin Doğal Doğum’’ kitaplarının editörleri ve yazarları arasında yer almaktadır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 2017 yılının başlarından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde hizmet vermeye başlayan ‘’Gebe Okulu’’nun kurucularındandır.

Doç.Dr.Merlinda Aluş Tokat

Trakya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu 2001 hemşirelik mezunudur. Yüksek lisans ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesinde Hemşirelik Fakültesi’nde 2001 yılından itibaren görevine devam etmektedir. 2001 yılından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından yürütülen Doğuma Hazırlık Kursları’nda ve Doğuma Hazırlık Sınıfı Eğitici Eğitimleri’nde eğitici ve kurs yürütücüsü olarak görev almaktadır. 2009 yılında yayınlanan ‘’Anne Babalar İçin Doğuma Hazırlık’’ kitabının yazarlarından olan eğitimci, 2009 yılından doktorasını bitirip 2010 yılından itibaren Doğum ve Kadın Hastalıkları öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 2012 yılında ‘’Uluslararası katılımlı 1. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ ve 2015 yılında ise ‘’Uluslararası Katılımlı 2. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’nin düzenleyicileri arasında yer almaktadır. 2013 yılında HypnoBirthing ve Hypnofertility sertifikası almıştır. 2017 yılının başlarından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde hizmet vermeye başlayan ‘’Gebe Okulu’’nun kurucuları ve eğitimcileri arasında yer almaktadır.

Öğr.Gör.Dr.Özlem Çiçek

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2008 mezunudur. Yüksek lisansını 2011 yılında, doktorasını ise 2016 başında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Programları’nda tamamladı. Doktora çalışmasında doğumda destekleyici bakım konusunda çalışma yapan eğitimci aynı zamanda 2009 yılından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından yürütülen Doğuma Hazırlık Kursları’nda ve Doğuma Hazırlık Sınıfı Eğitici Eğitimleri’nde eğitici ve kurs yürütücüsü olarak görev almaktadır. 2012 yılında ‘’Uluslararası katılımlı 1. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ ve 2015 yılında ise ‘’Uluslararası Katılımlı 2. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’nin düzenleyicileri ve bu kongrelerdeki ‘’Gebelik Egzersizleri’’ kurslarında eğitimci olarak görev almıştır. 2013 yılında HypnoBirthing ve Hypnofertility sertifikası almıştır. 2017 yılının başlarından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde hizmet vermeye başlayan ‘’Gebe Okulu’’ eğitimcilerindendir. 2009 yılından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ndeki akademik görevine devam etmektedir.

Eğitim Hakkında

DOULA1

Nedir

Doğum Koçluğu Eğitimi

Hamilelik sürecinde ve sonrasında annenin bilinçlendirilmesi, nefes alma tekniklerini öğrenmesi ve psikolojik olarak doğuma hazırlanmasında destek verecek kişilere gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak doğum koçluğu yapabilmelerini sağlamayı hedefleyen bir eğitimdir.

dogum-koclugu-2

Kazanımlar

Doğum Koçluğu Eğitimi

Doğum koçluğu (doulalık) eğitimine profesyonel amaçla katılan bireyler, yeni bir iş alanı olan doğum koçu (doula) olarak çalışma yetkisi elde ederler. Ancak doğum yaptırma ya da tıbbi müdahale uygulama yetkileri yoktur ve sağlık profesyoneli olarak çalışamazlar.

dogum-koclugu-3

Amacı

Doğum Koçluğu Eğitimi

Doğum koçu ya da doula, belirli bir ücret karşılığında gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde kadına ve ailesine destek hizmeti veren deneyimli bir rehber kişidir. Bu programın temel amacı; gebeye ve ailesine; fiziksel ve duygusal desteği sağlayabilecek, gebenin yanında olan diğer (anne, abla, kardeş vb) doğum destekçilerini yönlendirebilecek, gebenin kolay doğum yapması için ilaç dışı yöntemlerini ve etkili iletişim becerilerini kullanabilecek, gebenin mümkün olduğunca kendisine ve bebeğine odaklanmasını sağlayacak kişileri yetiştirmektir.

evinizin rahatlığında kariyer yapın

Kendini geliştirmek, bir meslek edinmek, kariyerini ileri taşımak hiç bu kadar kolay olmamıştı

[course-curriculum id=”23955″]

KURS YORUMLARI

20 yorum "Doğum Koçluğu Sertifika Programı"

 1. tüm hocalarıma emekleri için teşekkür ederim.

 2. Cok güzel bir egitimdi. Tüm hocalarımıza teşekkür ederim

 3. Güzel bir eğitimdi emeği geçenlere teşekkürler

 4. Kesinlikle çok faydalı ve anlaşılır bir kurs

 5. Kursun ana başlıkları ve içeriği gayet yeterliydi ve bazen geçmiş ile güncel bilgileri birlikte vermeniz iyi olmuş. Videolar anlaşılır ve yeterliydi sadece eğitim süresinin olması (45 gün) uygun değil bir diğer uygulama sınavına kadar izleyebilmek isterdim. Emeğinize sağlık

 6. Çok güzel bir eğitim aldığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Sayın Hocalarım hepsi çok güzel bir anlatım ile birlikte çok güzel bilgilere yer vermişlerdi. Özellikle Sayın Hülya OKUMUŞ Hocama bayıldım. Bilgi, deneyim ve tecrübeleri dilinden akıyordu. İnşallah bir gün tanışma fırsatımız olur. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

 7. Çok iyi bir egitimdi.Emegi geçen herkese teşekkürler.İleri eğitimi seçmekle çok doğru bir karar verdiğini anladım.

 8. Doula eğitimi almak için çok tereddüt ettiğim, bir türlü nereye başvuracağımı karar veremediğim anda üniversite kapsamında olduğunu görünce çok sevindim ve sorgulamaksızın kayıt yaptırdım. Hocalarımızın sunumları adeta bize üniversite ortamını tekrardan yaşatıyor. Bu çok heyecan ve mutluluk verici. Dünya tatlısı hocalarımız ve hoca adaylarımızla geçirdiğimiz uygulama eğitimi ise görülmeye değer. Türkiye’nin diğer ucunda olan ve aynı işi paylaşacağımız aynı amaçla yürüdüğümüz güzel insanlar tanımak için de harika bir ortam. Her şey için çookk teşekkürler. 🙂

 9. Kursa başlarken çok endişeliydim.’Acaba yapabilecek miyim?’ diye..şimdi kursumu tamamladım ve düşündüm ki acaba daha önce hayatımda hiç bu kadar heyecanlanarak ve bu kadar keyif alarak bişey yaptım mı..Hiç bitmesin istedim çok keyifliydi.O kadar çok şey öğrendim o kadar çok şeyin farkına vardım ki çok mutluyum.Emeği geçen herkese teşekkurler.Harika bir eğitimdi.Teşekkürler İlerieğitim ailesi.

 10. çok güzel ve donanımlı bir kurstu eğitmenler çok çok iyiydi .dersler hem çok konsantre hem pratik anlaşılır hemde seriydi hiç sıkılmadım .özellikle anatomi konusunda çok eksiğimi fark ettim gevşeme konusuna daha fazla yer verilebilirdi .haluk beye hülya hanıma merlinda hanıma özlem hanıma ahmet beye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim .

 11. Çok keyif aldığım bir eğitimdi.Hocalarımızı zaten daha önceki aldığım eğitimlerden çok iyi tanıyorum.Hepsi mükemmel eğitimciler aynı zamanda harika insanlar,17 yıldır ebelik yapıyorum ve böyle güzel eğitimlerle daha da iyi olduğumu görüyorum.Teşekkür ediyorum hem hocalarıma hemde eğitimi planlayan Haluk beye.

 12. Çok sevdiğim çok ilgi duyduğum bir konuydu. Hangi eğitimi almam gerekir diye uzun süre araştırdım ve üniversite bağlantılı bu kursu bulunca hiç tereddüt etmeden kayıt oldum. Çok da doğru bir karar vermişim. Sektörün çok dışından bir insan olarak yeterince ve açık şekilde bilgilendiğimi düşünüyorum. Eğitim de, eğitim notları da son derece yeterliydi. Sadece tek sorunum, sektöre uzak bir kişi olmam sebebiyle gebelere ulaşmam sıkıntı oluyor. Keşke onun için de bir destek söz konusu olabilse 🙂

 13. Kaliteli, içi dolu ve gerçekten anlamlı bir eğitimdi. Çok şey kattı ve umarım bizden destek alanlar da keyifle bunu hisseder. Emeğinize sağlık. Yeni bir programda görüşmeyi diliyor, destekleriniz için teşekkür ediyorum.

 14. BAŞARILI EĞİTİMCİLERLE HAZIRLANMIŞ,HEM KENDİMİZE HEM DE KARŞIMIZDAKİ BİREYE FAYDA SAĞLAYABİLECEĞİMİZ ÇOK YARARLI BİR KURS OLMUŞ .EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

 15. Kursunuzu araştırarak ve tavsiye üzerine buldum.Mükemmel bir kadro ve Harika bir ilerleyişle kısa sürede tamamladım. Derslerin sıkmadan çok da zevkle bitebileceği bir program hazırlamanız da çok güzeldi. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Çevremdeki herkese de tavsiye ediyorum. Aldığım eğitimle gebelere doğru bilinen yanlışları da en güzel şekilde anlatabileceğimden de eminim. Teşekkürler ileri eğitim ☺️

 16. Ben tavsiye üzerine katıldım. Açıkçası bunca yıllık hemşire olarak fazla bir beklentim yoktu. Sertifikayı alayım yeter diye düşünüyordum çünkü daha önce bu kursa katılan arkadaşım devlet hastanesinde çalışıyor ve hiç bir sorun yaşamadı buradan aldığı sertifika ile ilgili. beklentimin aksine eğitimden çok keyif aldım ve bilmediğim bir çok yeni şey öğrendim. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

 17. Mükemmel bir akademisyen kadrosu harika bir eğitim sizleri tebrik ederim. Kayıt olmadan önce ne kadar doğum koçluğu eğitimi varsa araştırdım. Dernek, vakıf, yurt dışı sertifikalı gibi bir çok seçenekle karşılaştım ama hiç biri güvenilir gelmedi. Burayı bulup sayfasını inceleyince kayıt yaptırmaya karar verdim ama yinede acaba uzaktan eğitim verimli olacak mı diye hep bir tereddüt vardı fakat bu eğitim hayalimin çok ötesine geçti. İyi ki katılmışım. gerçekten bu işin uzmanları müthiş bir eğitim hazırlamış. Herkese tavsiye ederim.

 18. 26 yıl dogum salonu ve dogum servisinde aktif ebelik yaptım,2 yıl önce emekli oldum ve DOULA olmaya karar verdim.Doulalık kursu veren yerleri arastırmaya basladım ve en sonunda daha güvenilir buldugum ileriegitim doğum koçlugu sertifa programına kaydımı yaptırdım,ne kadar bildigim konular olsada bilmedigim çok şey varmış,degerli hocalarımızın süper anlatımı konuları daha kolay ve daha iyi anlamamı sagladı,anlatım, örneklemeler süper.Bu kurs benim hayatıma çok şey kattı,umarım öğrendiklerim sayesinde iyi başarılı bir DOULA olurum.Benim gibi DOULA olmak isteyen arkadaslarımında bu sıteye kayıt yaptırmalarını şiddetle tavsiye ediyorum,hocalarımada verdıkleri bu degerli bilgilerden dolayı sonsuz tesekkürler……SADİKE DEMIRHAN….

 19. Ben Aydında doğum koçluğu yapmak için hazırlık yapıyorum. Kursunuza önceki eğitim modülünde başlamıştım, çok kötü diye eleştirmiş ve ileri eğitime de iletmiştim. Yeniden hazırlanan konular yayınlandıktan sonra işte bu dedim. Gerçekten güzel ve verimli olmuş, Elinize emeğinize sağlık…Ama acilen doğum hazırlık sınıflarının aktif eğitimine de katılmak isterim. Nuran DENİZ

 20. Bu eğitim programı çerçevesinde gebelik ve doğum eylemi hakkında bilgilerim gelişiyor. Çevremdeki gebelere karşı yaklaşımım daha profesyonelce olmakta. Gebelik ve doğum eyleminin sağlıklı ilerlemesinde doğum koçluğunun etkisini burada ki eğitim sayesinde görmekteyim. Bu programın benim ve çevremdeki insanlar için çok faydalı olacağına inanıyorum. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin bu eğitimi almasını tavsiye ederim.

Mesaj At

İLERİ EĞİTİM BİR TC. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI AR-GE PROJESİ ÜRÜNÜDÜR

DESTEK HATTI: 0530 071 07 22

Sertifika Sorgulama

© 2015 ileriegitim.com. Tüm Hakları Saklıdır.