DOĞUM KOÇLUĞU (DOULA) SERTİFİKA PROGRAMI

Sertifikalı Doğum Koçluğu (Doula) Eğitimi ile geleceğinize yatırım yapın!

MERAK ETTİKLERİNİZ

Eğitimin Formatı nedir?

Eğitimin büyük bölümü uzaktan eğitim formatındadır. Kayıtlı kurs paketi şeklinde sunulmaktadır. Bir günlük uygulaması bulunmaktadır. Uygulama yılda 3 defa İzmir de Dokuz Eylül Üniversitesi Doğum Okulunda yapılmaktadır. Kursa katılan aday uzaktan eğitim bölümünü tamamlaması ardından yıl içinde kendisine uygun olan 3 tarihten birinde uygulamaya katılabilir.

Ne zaman katılabilirim?

Hemen şimdi katılabilir ve dersleri almaya başlayabilirsiniz.

Derslerin belli saatleri var mı?

Hayır. Dersleri istediğiniz zaman izleye bilirsiniz.

Cepten veya tabletten izleme imkânı var mı?

Dersler tüm cihazlardan takip edilebilir.

Dersleri İzleme sınırı var mı?

Hayır. Dersleri dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Eğitimi belirtilen süreden önce tamamlarsam sertifikayı daha önce alabilir miyim?

Evet. Eğitimi daha kısa sürede tamamlama imkanınız var. Tamamladığımız an sertifikasyon süreci başlar.

Sertifika sınavına kaç kere girme hakkım var?

Sertifika sınavına 3 kere girme hakkınız var. 3 hakkınızda da başarısız olursanız kurs ücretsiz olarak tekrar açılır ve kurs tekrarı ardından 3 hak daha tanınır.

Sınav Formatı nedir?

Çoktan seçmelidir (test formatındadır)

Sertifikam ne kadar sürede bana ulaşır?

Sertifikanız 10 ila 15 iş günü içinde elinize ulaşır.

Nasıl kayıt olurum?

Öncelikle siteye üye olmalısınız. Katılmak istediğiniz kursun sayfasında bilgisayarda sağ üstte, mobil cihazlarda aşağı da “ilgili kurslar” altında yer alan mavi “KURSA KATIL” butonuna tıklayarak ödeme sayfasına gidersiniz. Bu sayfada ödeme işleminin tamamlanması ardından başvurunuz yönetici onayına gider. 30 ila 60 dakika arasında kursunuz açılır. Daha kısa sürede açılmasını “Canlı Destek’ten” talep edebilirsiniz.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Kredi kartıyla veya EFT/havale yoluyla ödeme yapabilirsiniz.

Taksit yapılabiliyor mu?

Evet. Kredi kartıyla ödemede 12 taksite kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

EĞİTİM HAKKINDA

Nedir

Hamilelik sürecinde ve sonrasında annenin bilinçlendirilmesi, nefes alma tekniklerini öğrenmesi ve psikolojik olarak doğuma hazırlanmasında destek verecek kişilere gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak doğum koçluğu yapabilmelerini sağlamayı hedefleyen bir eğitimdir.

Kazanımlar

Doğum koçluğu (doulalık) eğitimine profesyonel amaçla katılan bireyler, yeni bir iş alanı olan doğum koçu (doula) olarak çalışma yetkisi elde ederler. Ancak doğum yaptırma ya da tıbbi müdahale uygulama yetkileri yoktur ve sağlık profesyoneli olarak çalışamazlar.

Amacı

Doğum koçu ya da doula, belirli bir ücret karşılığında gebelik, doğum ve doğum sonu dönemde kadına ve ailesine destek hizmeti veren deneyimli bir rehber kişidir. Bu programın temel amacı; gebeye ve ailesine; fiziksel ve duygusal desteği sağlayabilecek, gebenin yanında olan diğer (anne, abla, kardeş vb) doğum destekçilerini yönlendirebilecek, gebenin kolay doğum yapması için ilaç dışı yöntemlerini ve etkili iletişim becerilerini kullanabilecek, gebenin mümkün olduğunca kendisine ve bebeğine odaklanmasını sağlayacak kişileri yetiştirmektir.

ÖRNEK DERSLER

PROF. DR HÜLYA OKUMUŞ
DOÇ. DR. MERLİNDA ALUŞ
ÖGR. GÖR. DR. ÖZLEM ÇİÇEK

EĞİTMENLER

Prof. Dr. Hülya Okumuş

Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu 1975 mezunudur. 1985 yılında Ege Üniversitesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doktorasını tamamladı. 1987-1989 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde doğum hemşireliği alanında incelemelerde bulundu ve gözlemci olarak Lamaze sınıflarına katıldı. 1994‐2012 yılarında Dokuz Eylül Hemşirelik Fakültesinde Doğum ve Kadın Hastalıkları AD başkanı olarak görev yaptı. 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ‘’Doğuma Hazırlık Sınıfı’’ kurdu ve halen ekibi ile birlikte ‘’Doğuma Hazırlık Sınıflarını’’ başarı ile yürütmektedir. Kurucusu olduğu bu sınıflarda 300’e yakın gebenin ve 2003 yılından beri Doğuma Hazırlık Sınıfı kurmayı düşünen 311 eğiticinin eğitilmesinde görev almıştır. 2009 yılında HypnoBirthing Sertifikası almıştır. 2012 yılında ‘’Uluslararası katılımlı 1. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ne ve 2015 yılında ise ‘’Uluslararası Katılımlı 2. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ne başkanlık yapmıştır. 2012 yılında emekli olup 2016 yılında tekrar aynı kuruma dönüp görevine devam etti. ‘’Anne Babalar İçin Doğuma Hazırlık’’ ve ‘’Anne Baba Adayları İçin Doğal Doğum’’ kitaplarının editörleri ve yazarları arasında yer almaktadır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 2017 yılının başlarından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde hizmet vermeye başlayan ‘’Gebe Okulu’’nun kurucularındandır.

Doç.Dr.Merlinda Aluş Tokat

Trakya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu 2001 hemşirelik mezunudur. Yüksek lisans ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesinde Hemşirelik Fakültesi’nde 2001 yılından itibaren görevine devam etmektedir. 2001 yılından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından yürütülen Doğuma Hazırlık Kursları’nda ve Doğuma Hazırlık Sınıfı Eğitici Eğitimleri’nde eğitici ve kurs yürütücüsü olarak görev almaktadır. 2009 yılında yayınlanan ‘’Anne Babalar İçin Doğuma Hazırlık’’ kitabının yazarlarından olan eğitimci, 2009 yılından doktorasını bitirip 2010 yılından itibaren Doğum ve Kadın Hastalıkları öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 2012 yılında ‘’Uluslararası katılımlı 1. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ ve 2015 yılında ise ‘’Uluslararası Katılımlı 2. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’nin düzenleyicileri arasında yer almaktadır. 2013 yılında HypnoBirthing ve Hypnofertility sertifikası almıştır. 2017 yılının başlarından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde hizmet vermeye başlayan ‘’Gebe Okulu’’nun kurucuları ve eğitimcileri arasında yer almaktadır.

Öğr.Gör.Dr.Özlem Çiçek

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2008 mezunudur. Yüksek lisansını 2011 yılında, doktorasını ise 2016 başında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Programları’nda tamamladı. Doktora çalışmasında doğumda destekleyici bakım konusunda çalışma yapan eğitimci aynı zamanda 2009 yılından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından yürütülen Doğuma Hazırlık Kursları’nda ve Doğuma Hazırlık Sınıfı Eğitici Eğitimleri’nde eğitici ve kurs yürütücüsü olarak görev almaktadır. 2012 yılında ‘’Uluslararası katılımlı 1. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’ ve 2015 yılında ise ‘’Uluslararası Katılımlı 2. Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi’’nin düzenleyicileri ve bu kongrelerdeki ‘’Gebelik Egzersizleri’’ kurslarında eğitimci olarak görev almıştır. 2013 yılında HypnoBirthing ve Hypnofertility sertifikası almıştır. 2017 yılının başlarından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde hizmet vermeye başlayan ‘’Gebe Okulu’’ eğitimcilerindendir. 2009 yılından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ndeki akademik görevine devam etmektedir.

ÖZELLİKLER

KATEGORİ

Mesleki, Kişisel Gelişim, Kariyer, Sertifikalı

TEKNOLOJİ

Greenbox (Yeşilperde) Stüdyo, Görüntü ve Ses opsiyonel HD. Tüm cihazlarla uyumlu.

DERS SAYISI

Eğitim 90 dersten oluşmaktadır.

SÜRE

45 Günlük online eğitim + 8 saat yüz yüze eğitim

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Seçenek 1- Kredi Kartı ile 1650TL (3-6-9-12 Taksit İmkanı)
Seçenek 2- EFT/HAVALE ile 1650TL

evinizin rahatlığında kariyer yapın!

Kurs Programı

GİRİŞ MODÜL 1 - KOÇLUK GENEL
DOĞUM KOÇLUĞU – GİRİŞ MODÜL 1 – DERS 1 – KOÇLUK NEDİR 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – GİRİŞ MODÜL 1 – DERS 2 – KOÇLUĞUN AMACI & KOÇLUK NE DEĞİLDİR 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – GİRİŞ MODÜL 1 – DERS 3 – KİMLER KOÇLUK YAPABİLİR & KOÇLUĞUN TARİHÇESİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – GİRİŞ MODÜL 1 – DERS 4 – KOÇUN ROLLERİ & KOÇLUK TÜRLERİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – GİRİŞ MODÜL 1 – DERS 5 – KOÇLUĞUN TEMEL GETİRİLERİ & KOÇLARIN GÖREVLERİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – GİRİŞ MODÜL 1 – DERS 6 – KOÇUN TEMEL NİTELİKLERİ – TEMEL KOÇLUK SÜRECİ 00:00:00
GİRİŞ MODÜL 2 - PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 1 – Önce İnsan, Beynimizi Tanıyalım 00:00:00
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 2 – Hipnotik İletişim, Sözsüz İletişimÜCRETSİZ 00:00:00
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 3 – Beden Dili 00:00:00
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 4 – Sinergoloji (Zihin Okuma Sanatı), FBI Taktikleri 00:00:00
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 5 – Biyometri (Yüz Okuma Sanatı) 00:00:00
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 6 – Sözel İletişim, Hipnotik Dil Kalıpları, İletişimde HONDA, Dinlemek, Soru Sormak 00:00:00
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 7 – Sözlü İletişim, İletişimde Garfield Kuralları, İletişimin Anayasası 00:00:00
PROFESYONEL İLETİŞİM TEKNİKLERİ DERS 8 – Kişilik Profilleri, Renklerle Kişilik Analizi, SenOBen (ÖZELEŞTİRİ) 00:00:00
MODÜL 1
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 1 – DERS 1 – DOULA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 1 – DERS 2 – GEBE İLE UYGUN İLETİŞİM 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 1 – İLERLEME SINAVI 00:10:00
MODÜL 2
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 1 – KADIN ÜREME SİSTEMİNİN ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ 1 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 2 – KADIN ÜREME SİSTEMİNİN ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ 2 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 3 – KADIN ÜREME SİSTEMİNİN ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ 3 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 4 – GEBELİĞİN FİZYOLOJİSİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 5 – EMBRİYONEL VE FETAL GELİŞİMDE ÖNEMLİ DÖNEMLER 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 6 – GEBELİKTE YAPILAN TESTLER 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 7 – GEBELİKTE TEHLİKE BELİRTİLERİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 8 – GEBELİKTE KARŞILAŞILAN SORUNLAR 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 9 – GEBELİKTE DUYGUSAL DEĞİŞİKLİKLER 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 10 – GEBELİKTE ÖZ BAKIM 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 11 – GEBELİKTE UYGULANACAK EGZERSİZLER 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 12 – ISINMA – GEBELİKTE EGZERSİZ UYGULAMA 1 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 13 – BEL KASLARI ISINMA – GEBELİKTE EGZERSİZ 2 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 14 – AYAK & BACAK ISINMA – GEBELİKTE EGZERSİZ UYGULAMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 15 – KAS EGZERSİZLERİ – GEBELİKTE EGZERSİZ UYGULAMA 4 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 16 – KAS EGZERSİZLERİ – GEBELİKTE EGZERSİZ UYGULAMA 5 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 17 – KAS EGZERSİZLERİ – GEBELİKTE EGZERSİZ UYGULAMA 6 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – DERS 18 – KAS EGZERSİZLERİ – GEBELİKTE EGZERSİZ UYGULAMA 7 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 2 – İLERLEME SINAVI 01:00:00
MODÜL 3
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 3 – DERS 1 – DOĞUM FELSEFELERİ VE DOĞUMA HAZIRLANMA 1 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 3 – DERS 2 – DOĞUM FELSEFELERİ VE DOĞUMA HAZIRLANMA 2 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 3 – DERS 3 – DOĞUM FELSEFELERİ VE DOĞUMA HAZIRLANMA 3 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 3 – DERS 4 – DOĞUM FELSEFELERİ VE DOĞUMA HAZIRLANMA 4 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 3 – DERS 5 – DOĞUM FELSEFELERİ VE DOĞUMA HAZIRLANMA 5 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 3 – İLERLEME SINAVI 01:00:00
MODÜL 4
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 1 – HASTANEYE BAŞVURU ZAMANINA KADAR DOĞUMUN EVDE YÖNETİMİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 2 – SOLUNUM TÜRLERİ UYGULAMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 3 – SOLUNUM TEORİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 4 – GEVŞEME 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 5 – GEVŞEME UYGULAMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 6 – DİKKATİ BAŞKA YÖNE ÇEKME – HAYAL KURMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 7 – MASAJ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 8 – OMUZ MASAJI TEORİ VE UYGULAMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 9 – ENDORFİN MASAJI 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 10 – ALT SIRT BÖLGESİ MASAJI 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 11 – SAKRAL BASINÇ TEORİ VE UYGULAMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 12 – ÇİFT KALÇA SIKMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 13 – AYAK BİLEĞİ MASAJI 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 14 – AKTİF DOĞUM POZİSYONLARI 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 15 – EFLORAJ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 16 – DOĞUM AĞRISI VE SUYUN ETKİSİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 17 – DOĞUM AĞRISI VE MÜZİK 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 18 – DOĞUM AĞRISI VE AROMATERAPİ 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 4 – DERS 19 – DOĞUM EYLEMİNDE BESLENME 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 4 – İLERLEME SINAVI 01:00:00
MODÜL 5
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 5 – DERS 1 – GEBEYİ RAHATLATICI UYGULAMALARIN DOĞUMHANEDE UYGULANMASI 1 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 5 – DERS 2 – GEBEYİ RAHATLATICI UYGULAMALARIN DOĞUMHANEDE UYGULANMASI 2 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 5 – DERS 3 – AÇIK-KAPALI GLOTTİS IKINMA UYGULAMA 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 5 – İLERLEME SINAVI 00:30:00
MODÜL 6
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 6 -DERS 1 – TEN TENE TEMAS 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 6 -DERS 2 – EMZİRME BÖLÜM 1 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 6 – DERS 3 – EMZİRME BÖLÜM 2 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 6 – İLERLEME SINAVI 00:30:00
MODÜL 7
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 7 – DOĞUM SONU BAKIM 1 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU -MODÜL 7 – DOĞUM SONU BAKIM 2 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 7 – İLERLEME SINAVI 00:30:00
MODÜL 8
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 8 – DERS 1 – SAĞLIKLI YENİDOĞANIN EVDE BAKIMINDA ANNENİN DESTEKLENMESİ 1 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 8 – DERS 2 – SAĞLIKLI YENİDOĞANIN EVDE BAKIMINDA ANNENİN DESTEKLENMESİ 2 00:00:00
DOĞUM KOÇLUĞU – MODÜL 8 – İLERLEME SINAVI 00:30:00
DOĞUM KOÇLUĞU SERTİFİKA SINAVI 01:00:00

Ders Yorumları

4.9

4.9
12 yıldız
 • 5 yıldız11
 • 4 yıldız1
 • 3 yıldız0
 • 2 yıldız0
 • 1 yıldız0
 1. 5

  Bu eğitim programı çerçevesinde gebelik ve doğum eylemi hakkında bilgilerim gelişiyor. Çevremdeki gebelere karşı yaklaşımım daha profesyonelce olmakta. Gebelik ve doğum eyleminin sağlıklı ilerlemesinde doğum koçluğunun etkisini burada ki eğitim sayesinde görmekteyim. Bu programın benim ve çevremdeki insanlar için çok faydalı olacağına inanıyorum. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin bu eğitimi almasını tavsiye ederim.

 2. 5

  Ben Aydında doğum koçluğu yapmak için hazırlık yapıyorum. Kursunuza önceki eğitim modülünde başlamıştım, çok kötü diye eleştirmiş ve ileri eğitime de iletmiştim. Yeniden hazırlanan konular yayınlandıktan sonra işte bu dedim. Gerçekten güzel ve verimli olmuş, Elinize emeğinize sağlık…Ama acilen doğum hazırlık sınıflarının aktif eğitimine de katılmak isterim. Nuran DENİZ

 3. 5

  26 yıl dogum salonu ve dogum servisinde aktif ebelik yaptım,2 yıl önce emekli oldum ve DOULA olmaya karar verdim.Doulalık kursu veren yerleri arastırmaya basladım ve en sonunda daha güvenilir buldugum ileriegitim doğum koçlugu sertifa programına kaydımı yaptırdım,ne kadar bildigim konular olsada bilmedigim çok şey varmış,degerli hocalarımızın süper anlatımı konuları daha kolay ve daha iyi anlamamı sagladı,anlatım, örneklemeler süper.Bu kurs benim hayatıma çok şey kattı,umarım öğrendiklerim sayesinde iyi başarılı bir DOULA olurum.Benim gibi DOULA olmak isteyen arkadaslarımında bu sıteye kayıt yaptırmalarını şiddetle tavsiye ediyorum,hocalarımada verdıkleri bu degerli bilgilerden dolayı sonsuz tesekkürler……SADİKE DEMIRHAN….

 4. 5

  Mükemmel bir akademisyen kadrosu harika bir eğitim sizleri tebrik ederim. Kayıt olmadan önce ne kadar doğum koçluğu eğitimi varsa araştırdım. Dernek, vakıf, yurt dışı sertifikalı gibi bir çok seçenekle karşılaştım ama hiç biri güvenilir gelmedi. Burayı bulup sayfasını inceleyince kayıt yaptırmaya karar verdim ama yinede acaba uzaktan eğitim verimli olacak mı diye hep bir tereddüt vardı fakat bu eğitim hayalimin çok ötesine geçti. İyi ki katılmışım. gerçekten bu işin uzmanları müthiş bir eğitim hazırlamış. Herkese tavsiye ederim.

 5. 5

  Ben tavsiye üzerine katıldım. Açıkçası bunca yıllık hemşire olarak fazla bir beklentim yoktu. Sertifikayı alayım yeter diye düşünüyordum çünkü daha önce bu kursa katılan arkadaşım devlet hastanesinde çalışıyor ve hiç bir sorun yaşamadı buradan aldığı sertifika ile ilgili. beklentimin aksine eğitimden çok keyif aldım ve bilmediğim bir çok yeni şey öğrendim. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

 6. 5

  Kursunuzu araştırarak ve tavsiye üzerine buldum.Mükemmel bir kadro ve Harika bir ilerleyişle kısa sürede tamamladım. Derslerin sıkmadan çok da zevkle bitebileceği bir program hazırlamanız da çok güzeldi. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Çevremdeki herkese de tavsiye ediyorum. Aldığım eğitimle gebelere doğru bilinen yanlışları da en güzel şekilde anlatabileceğimden de eminim. Teşekkürler ileri eğitim ☺️

 7. 5

  BAŞARILI EĞİTİMCİLERLE HAZIRLANMIŞ,HEM KENDİMİZE HEM DE KARŞIMIZDAKİ BİREYE FAYDA SAĞLAYABİLECEĞİMİZ ÇOK YARARLI BİR KURS OLMUŞ .EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

 8. Kaliteli, içi dolu ve gerçekten anlamlı bir eğitimdi. Çok şey kattı ve umarım bizden destek alanlar da keyifle bunu hisseder. Emeğinize sağlık. Yeni bir programda görüşmeyi diliyor, destekleriniz için teşekkür ediyorum.

 9. 5

  Çok sevdiğim çok ilgi duyduğum bir konuydu. Hangi eğitimi almam gerekir diye uzun süre araştırdım ve üniversite bağlantılı bu kursu bulunca hiç tereddüt etmeden kayıt oldum. Çok da doğru bir karar vermişim. Sektörün çok dışından bir insan olarak yeterince ve açık şekilde bilgilendiğimi düşünüyorum. Eğitim de, eğitim notları da son derece yeterliydi. Sadece tek sorunum, sektöre uzak bir kişi olmam sebebiyle gebelere ulaşmam sıkıntı oluyor. Keşke onun için de bir destek söz konusu olabilse 🙂

 10. 5

  Çok keyif aldığım bir eğitimdi.Hocalarımızı zaten daha önceki aldığım eğitimlerden çok iyi tanıyorum.Hepsi mükemmel eğitimciler aynı zamanda harika insanlar,17 yıldır ebelik yapıyorum ve böyle güzel eğitimlerle daha da iyi olduğumu görüyorum.Teşekkür ediyorum hem hocalarıma hemde eğitimi planlayan Haluk beye.

 11. 5

  çok güzel ve donanımlı bir kurstu eğitmenler çok çok iyiydi .dersler hem çok konsantre hem pratik anlaşılır hemde seriydi hiç sıkılmadım .özellikle anatomi konusunda çok eksiğimi fark ettim gevşeme konusuna daha fazla yer verilebilirdi .haluk beye hülya hanıma merlinda hanıma özlem hanıma ahmet beye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim .

 12. 5

  Kursa başlarken çok endişeliydim.’Acaba yapabilecek miyim?’ diye..şimdi kursumu tamamladım ve düşündüm ki acaba daha önce hayatımda hiç bu kadar heyecanlanarak ve bu kadar keyif alarak bişey yaptım mı..Hiç bitmesin istedim çok keyifliydi.O kadar çok şey öğrendim o kadar çok şeyin farkına vardım ki çok mutluyum.Emeği geçen herkese teşekkurler.Harika bir eğitimdi.Teşekkürler İlerieğitim ailesi.

 13. Doula eğitimi almak için çok tereddüt ettiğim, bir türlü nereye başvuracağımı karar veremediğim anda üniversite kapsamında olduğunu görünce çok sevindim ve sorgulamaksızın kayıt yaptırdım. Hocalarımızın sunumları adeta bize üniversite ortamını tekrardan yaşatıyor. Bu çok heyecan ve mutluluk verici. Dünya tatlısı hocalarımız ve hoca adaylarımızla geçirdiğimiz uygulama eğitimi ise görülmeye değer. Türkiye’nin diğer ucunda olan ve aynı işi paylaşacağımız aynı amaçla yürüdüğümüz güzel insanlar tanımak için de harika bir ortam. Her şey için çookk teşekkürler. 🙂

 14. Çok iyi bir egitimdi.Emegi geçen herkese teşekkürler.İleri eğitimi seçmekle çok doğru bir karar verdiğini anladım.

 15. Çok güzel bir eğitim aldığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Sayın Hocalarım hepsi çok güzel bir anlatım ile birlikte çok güzel bilgilere yer vermişlerdi. Özellikle Sayın Hülya OKUMUŞ Hocama bayıldım. Bilgi, deneyim ve tecrübeleri dilinden akıyordu. İnşallah bir gün tanışma fırsatımız olur. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

 16. kurs içeriği

  4

  Kursun ana başlıkları ve içeriği gayet yeterliydi ve bazen geçmiş ile güncel bilgileri birlikte vermeniz iyi olmuş. Videolar anlaşılır ve yeterliydi sadece eğitim süresinin olması (45 gün) uygun değil bir diğer uygulama sınavına kadar izleyebilmek isterdim. Emeğinize sağlık

 17. Kesinlikle çok faydalı ve anlaşılır bir kurs

KURSA KATIL
 • 1,850.00 1,650.00
 • 45 Gün
 • Eğitim Sertifikası
108 KAYITLI ÖĞRENCİ

EMZİRME DANIŞMANLIĞI

EMZİRME DANIŞMANLIĞI

Kurs Ara

DOĞUM KOÇLUĞU

DOĞUM KOÇLUĞU

TÜM KURSLARDA 3-6-9-12 TAKSİT

TÜM KURSLARDA 3-6-9-12 TAKSİT

Bize Katılın

İLERİ EĞİTİM BİR TC. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI AR-GE PROJESİ ÜRÜNÜDÜR

DESTEK HATTI: 0530 071 07 22

Bize Katılın

Uzaktan Eğitimle ilgili ülkemizde ve dünyadaki güncel gelişmeleri takip etmek, bu konudaki makaleleri okumak için Uzaktan Eğitim Akademimizi ziyaret edin. AKADEMİMevcut Eğitimlerimiz, iş birliklerimiz ve yeni eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 BLOG

Sertifika Sorgulama

© 2015 ileriegitim.com. Tüm Hakları Saklıdır.
X