TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ


KURSA GİT +

Kimler İçin

Fotoğrafçılığı en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek, öğrendiklerini hem mesleklerinde profesyonel olarak, hem özel yaşamlarında hobi olarak kullanmak isteyen herkes içindir. Bunun yanı sıra mesleki ve kişisel gelişim kapsamında fotoğrafçılık bilgilerini bir sertifikayla belgelemek isteyen kişiler devlet üniversitesi onaylı sertifika sunan bu eğitime mutlaka katılmalıdır.

Kazanımlar

İnsanoğlu binlerce yıldır çevresinde gördüklerini bir şekilde görüntüleme gereği duymuştur. 1800’lü yıllara kadar görüntüleri resimle kaydetme yolu yerini 1830’lu yılların ilk çeyreğinde fotoğrafçılık olarak adlandırılan başka bir yola bırakmıştır. Günümüzde fotoğrafçılık ve fotoğraf büyük bir hızla biçim değiştirmektedir. Geleneksel fotoğrafların yerini de büyük bir hızla yeni optik teknolojisini ve optik teknolojisiyle birlikte elektronik ve bilgisayar teknolojilerini de kullanan sayısal (dijital) fotoğraflar almaya başlamıştır. Bu teknolojinin herkesin kolayca erişimine açık olması fotoğraf sanatının hızla yayılıp popüler bir uğraş haline gelmesine yol açmıştır. 1830’lu yıllardan günümüze kadar, fotoğraf yaşamlarımızı hep derinden etkilemiş ve yaşamlarımızın her döneminde yerini almıştır. Gündelik yaşamdan, haberden, bilimsel araştırmalara, sağlıktan diğer insanları tanımaya kadar fotoğraf çok çeşitli alanlarda baş rol oynamaktadır.

Tüm bu nedenlerle, bu eğitim fotoğraf makineniz ne olursa olsun en iyi kalitede istediğiniz kompozisyonlarla fotoğraf çekebilmenizi ve çekmiş olduğunuz bu fotoğrafları nasıl en doğru şekilde düzenleyebileceğinizi öğrenmenizi sağlayacak, hobinizi profesyonelliğe dönüştürecektir. Böylelikle, edinmiş olduğunuz bu becerileri yine bir profesyonel hobi halinde devam ettirebilir ya da meslek yaşamınızda profesyonel olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu eğitim sonunda alacağınız üniversite onaylı sertifika, yine mesleki ve özel yaşamlarınızda sizi kesinlikle ön plana çıkaracaktır. Dahası, başlı başına meslek sahibi olmanızı bile sağlayabilecektir.

Program Formatı, Süresi ve Sınavı

Temel Fotoğrafçılık eğitimi tamamen uzaktan eğitim formatında verilmektedir. Dersler ve sertifika sınavı tamamen internet ortamında gerçekleşmektedir. Programa istediğiniz an başlayabilirsiniz. Dersleri kurs süresi boyunca istediğiniz kadar tekrar izleme imkanı bulunmaktadır.Kayıt olma anından itibaren 3 hafta içinde tamamlanması gerekmektedir. Sertifika sınavı kurs paketinin içindedir yani online olarak yapılmaktadır. Programa kayıt olan aday belirtilen süre içinde tüm dersleri izleyip kendini hazır hissettiğinde sertifika sınavına girebilir. Sertifika sınavı sürelidir ve ilk sınavın başarısız olması halinde birer hafta arayla iki sınav hakkı daha tanınır.

Kurs Materyali

Kursu takip etmek için gereken materyalleri kayıt ardından panel üzerinden indirebilirsiniz. Bu materyaller için ayrıca bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Sertifikalandırma Nasıl Yapılmaktadır

Programın tamamlanması ardından yetkili kurum tarafından sertifikanız hazırlanıp İKİ HAFTA içinde size ulaştırılmak üzere kargoya verilmektedir.

Ders İçeriği

Temel Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılığa İlk Bakış

Fotoğraf Formatları ve Makine Çeşitleri

Çekim Modları

Objektifler

Beyaz Ayarı

Odaklama

Diyafram

Enstantane

ISO

Pozlama

Kompozisyon

Altın Oran

Işık

Aksesuarlar

Flaşlar

Histogram

Photoshop 1

Photoshop 2

Photoshop 3

Fotoğraf İncelemeleri


KURSA GİT +

0 responses on "TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ"

  Mesaj At

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  İLERİ EĞİTİM BİR TC. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI AR-GE PROJESİ ÜRÜNÜDÜR

  DESTEK HATTI: 0530 071 07 22

  Bize Katılın

  Uzaktan Eğitimle ilgili ülkemizde ve dünyadaki güncel gelişmeleri takip etmek, bu konudaki makaleleri okumak için Uzaktan Eğitim Akademimizi ziyaret edin. AKADEMİ  Mevcut Eğitimlerimiz, iş birliklerimiz ve yeni eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

   BLOG

  Sertifika Sorgulama

  © 2015 ileriegitim.com. Tüm Hakları Saklıdır.
  X