PROTOKOL EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI


KURSA GİT +

Kimler İçin

Protokol kuralları; diplomatik yaşamda bir büyükelçi, konsolos ve ateşe için ne kadar önemli ve gerekli ise, sivil kamusal yaşamda da, her memur, şef, şube müdürü, ilçe/il ve bölge müdürü, daire başkanı, genel müdür, müsteşar ve bakan için o kadar önemli ve gereklidir. Çünkü her yöneticinin günlük yönetsel ve sosyal yaşamı genellikle protokol içinde geçmektedir.

Kazanımlar 

Protokol, kamusal yaşamda törensel ve biçimsel davranış kuralları bütünüdür. Protokol ve sosyal davranış kurallarının amacı bireysel, kurumsal ve ulusal onuru ve saygınlığı korumaktır. Bütün yöneticiler her gün resmi yazı yazmakta ve imzalamakta; teşekkür, tebrik ve taziye mektubu göndermekte; makamlarında resmi konuk ve ziyaretçi kabul etmekte; görüşme yapmakta; iş ve nezaket ziyaretlerine katılmakta; toplantılara , törenlere, resepsiyon, kokteyl ve yemeklere katılmakta; toplantı ve törenlerde resmi konuşma yapmakta; toplantı ve törenler düzenlemekte; davet ve ziyafet vermekte; davet ve törenlerde konukları karşılamakta, ağırlamakta ve uğurlamakta; çiçek ve çelenk göndermekte; resmi ve özel otomobile binmekte; toplantı, davet ve törenlerde uygun olarak giyinmekte; kılık-kıyafeti, konuşması ve davranışlarıyla kurumunu temsil etmektedirler. Kamusal ve toplumsal yaşamda bir yöneticinin temsil yeteneği de, en çok protokol kurallarına uymasıyla ortaya çıkmaktadır. Bir yöneticinin başarısını %34 temsil niteliği (protokol), %33 bilgi ve becerisi (işi), %33 kişiliği oluşturur. Bu durumda başarı protokolde gizlidir. Bu nedenle Protokol eğitimi herkesin başarısını her alanda yüzde yüz etkileyecek çok önemli ve gerekli bir eğitimdir.

 

Program Formatı, Süresi ve Sınavı

Protokol eğitimi tamamen uzaktan eğitim formatında verilmektedir. Dersler ve sertifika sınavı tamamen internet ortamında gerçekleşmektedir. Programa istediğiniz an başlayabilirsiniz. Dersleri kurs süresi boyunca istediğiniz kadar tekrar izleme imkanı bulunmaktadır.Kayıt olma anından itibaren 4 hafta içinde tamamlanması gerekmektedir. Sertifika sınavı kurs paketinin içindedir yani online olarak yapılmaktadır. Programa kayıt olan aday belirtilen süre içinde tüm dersleri izleyip kendini hazır hissettiğinde sertifika sınavına girebilir. Sertifika sınavı sürelidir ve ilk sınavın başarısız olması halinde birer hafta arayla iki sınav hakkı daha tanınır.

Kurs Materyali

Kursu takip etmek için gereken materyalleri kayıt ardından panel üzerinden indirebilirsiniz. Bu materyaller için ayrıca bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Sertifikalandırma Nasıl Yapılmaktadır

Programın tamamlanması ardından yetkili kurum tarafından sertifikanız hazırlanıp İKİ HAFTA içinde size ulaştırılmak üzere kargoya verilmektedir.

Dersin İçeriği 

Protokol Yönetimi ve Sosyal Davranış Kuralları Eğitimi Giriş

Protokolün Temel İlkeleri

Protokolde Temel Öğeler

Protokol Türleri

Bayrak Protokolü

Hitap Biçimleri

Giyim Protokol

Tören Nedir?

Diğer Tören Çeşitleri ve İl Protokol Listesi

Konuk Protokolü

Törensel, Resmi Konuşma ve Sunuş Kuralları

Yemek ve Davetler

Davranış Protokolü-Kamusal Alanda

Selamlaşma, Tanıtma, Tanıştırma

Hediye Alma, Sunma ve Teşekkür Etme

Kamusal Yaşamda Saygı ve Nezaket Kuralları

Erkeklerin Kadınlarla İlişkilerde Saygı ve Nezaket Kuralları

Yönetici Eşi Kadınların Görev ve Sorumlulukları

Yönetimde Ast Üst İlişkileri

Yönetimde Halkla İlişkiler

Konuşma Protokolü

Topluluk Önünde Etkili Konuşma Kuralları

Telefonda Konuşma Kuralları

Doğru Konuşma Kuralları

Makam Protokolü

Makam Odalarının Detayları

Taşıt Protokolü

Toplantı Protokolü

Makamda Davranış Kuralları


KURSA GİT +

0 responses on "PROTOKOL EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI"

  Mesaj At

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  İLERİ EĞİTİM BİR TC. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI AR-GE PROJESİ ÜRÜNÜDÜR

  DESTEK HATTI: 0530 071 07 22

  Bize Katılın

  Uzaktan Eğitimle ilgili ülkemizde ve dünyadaki güncel gelişmeleri takip etmek, bu konudaki makaleleri okumak için Uzaktan Eğitim Akademimizi ziyaret edin. AKADEMİ  Mevcut Eğitimlerimiz, iş birliklerimiz ve yeni eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

   BLOG

  Sertifika Sorgulama

  © 2015 ileriegitim.com. Tüm Hakları Saklıdır.
  X